T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Uzm. Dr. Çağdaş DERDİYOK

Güncelleme Tarihi: 03/09/2021


Başhekim Yardımcısı
Uzm. Dr. Çağdaş DERDİYOK

10.09.1989 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Bayrampaşa Suat Terimer Anadolu Lisesi 2008 yılında bitirdi. Lise de öğrenci temsilciliği ve okulda hazırlanan DETAY isimli tarih dergisinde yayın yönetmenliği görevini yürüttü. 2007 yılında girdiğim üniversite giriş sınavında kazandığım Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2013 yılında mezun oldu. Anadolu Üniversitesinde ikinci üniversite okuyarak Sağlık kurumları İşletmeciliği ön lisans bölümünü 2013 yılında bitirdi.

Mezuniyetimin sonrası 2013 yılında devlet hizmet yükümlülüğü ataması ile Ulus Şehit Piyade Er Hasan Hüseyin Oğuz İlçe Devlet Hastanesine atandı ve 6 ay boyunca acil serviste pratisyen hekim olarak çalıştı. Aynı hastanede 29/01/2014 tarih karar ile hastanenin başhekimlik görevine başladı. Bartın ulus ilçesinde 2015 yılında il sağlık müdürlüğünün görevlendirmesiyle ilçe sağlık müdürlüğü vekilliği görevi de verilerek her iki görevi 2015 yılına kadar yürüttü.

2015 ilkbahar TUS sınavı ile Trakya üniversitesi tıp fakültesi acil anabilim dalında uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimim sırasında üniversite araştırma görevlileri tıp fakültesi asistan temsilcisi olarak üniversite hastanesi yönetim kurulunda ve tıp fakültesi dekanlığı yönetim kurulunda görev aldı. Eğitimimi 2019 Kasım ayında tamamladı. 2020 yılında Beykent Üniversitesi Sağlık kurumları yöneticiliğinde yüksek lisans öğrenime başladı ve devam etmekte.

Devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile acil tıp uzmanı olarak 2020 yılında Mardin devlet hastanesinde görevine başladı. Haziran 2021 itibariyle Mardin Devlet Hastanesi başhekim yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Evli ve 1 erkek çocuk babası ve orta düzeyde İngilizce bilmektedir.