Hasta ve Ziyaretçiler
12 Nisan 2022

 1. Hastanemize hoş geldiniz. Hastanemizde bulunduğunuz süre içinde tıbbi maske takması zorunlu olup aşağıdaki kurallara uymanızı rica ederiz.
  1. Hastanemiz yemek servis saatleri

   

  Sabah:  06.30-07.30

  Öğle:  12.00 – 13.00

  Akşam:17.00–18.00

   

  1. Ara öğün alan hastalarımız için servis saatleri

   

  Sabah:10.00-10.30

  Öğle:  15.00 – 15.30

  Akşam:22.00–22.30

   

 2. Yemek servisi kat garsonları tarafından yapılmaktadır ve yemekten sonra tabaklarınız kat garsonları tarafından toplanacaktır.
 3. Lütfen hastanızın sağlığı için dışarıdan yiyecek ve içeçek getirmeyiniz.
 4. Ateş, öksürük, aksırık ve balgam çıkarma gibi şikayeti olanlar ve bilinen bir enfeksiyon hastalığı olan kişiler, herhangi bir kronik hastalığı olan kişiler, enfeksiyon almaya yatkın olan kişiler ve 12 yaşından küçük çocukların vücut direnci büyüklerden daha zayıf olduğundan dolayı mümkün olduğunca hasta ziyaretlerine ve hasta olmadıkları sürece hastane ortamına getirilmemeleri gerekir.
 5. Pandemi koşulları nedeniyle hastanemizde geçici olarak ziyaretçi kabulü yapılmamakta olup, hasta yakınlarına bilgi telefonla verilmektedir.
 6. Lütfen gerekli görülen durumlarda refakatçi kartı için hasta kayıta başvurunuz ve refakatçi kartlarınızı hastanede bulunduğunuz süre içerisinde takmaya özen gösteriniz.
 7. Refakatçi ihtiyacı var ise aynı kişinin olmasına  ve refakatçi değişimi yapılmamasına özen gösteriniz.
 8. Çanta, cüzdan ve değerli eşyalarınızı yanınızdan ayırmayınız. Kaybolmaları durumunda hastanemiz sorumluluk kabul etmemektedir.
 9. Odanın hava sıcaklığını ve havalandırma miktarını odanın girişinde bulunan termostat ile ayarlayabilirsiniz. Ancak klima ayarını termostat üzerinde bulunan kırmızı çizgide tutunuz ve klima açıkken odanın pencerelerini açmayınız.
 10. Pencere dışına çamaşır, poşet, şişe vb. malzemeleri koymayınız. Pencerelerden dışarıya ekmek, kâğıt vb. malzemeleri atmayınız.
 11. Odanızdaki televizyonun uzaktan kumandasını kat hemşiresinden alabilirsiniz.
 12. Odadaki buzdolabının kapağının açık bırakılmaması ve içine koku yapabilecek gıda maddeleri konulmaması gerektiğini hatırlatırız.
 13. Odanızdaki aydınlatmalardan gereksiz yanan varsa kapatınız. Arıza durumunda lütfen servis hemşiresini bilgilendiriniz. Odanızda gereksiz akan musluk varsa kapatınız. Arıza durumunda lütfen servis hemşiresini bilgilendiriniz.
 14. Yatağa pozisyon verirken kat hemşiresi ve personelinden yardım isteyebilirsiniz.
 15. Hastalarımızın güvenliği açısından hastanız ayağa kalkarken ve dolaşırken refakatçilerin, ihtiyaç halinde ise sağlık personelinin eşlik etmesine özen gösteriniz.
 16. Hemşireye ihtiyaç duyduğunuzda yatağın başında bulunan çağrı sistemindeki kırmızı düğmeye basınız.
 17. Tuvaletlerde hemşireye ihtiyaç duyduğunuzda ipli tuvalet çağrı ünitesindeki kırmızı düğmeye basınız ya da ipi çekiniz.
 18. Hasta refakatçi ve ziyaretçilerinin kendileri ile ilgili ateş, tansiyon ölçümü, ilaç istemi vb. talepleri kliniğimizde karşılanmamaktadır. Acil durumlarda Acil servisimize başvurabilir, diğer şikâyetleriniz için polikliniklerimizden randevu alabilirsiniz.
 19. Taburcu olduktan sonra bize ulaşabileceğiniz telefon numaraları epikrizinizde kayıtlıdır.
 20. Kurallarımız en başta hastalarımızın sağlığını korumak ve sizlere daha kaliteli hizmet sunmayı sağlamak için  mevcuttur. Lütfen kurallara uymaya özen gösteriniz. Anlayışınız için teşekkür eder, geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.
 21. Hastanemizde tütün ürünleri tüketilmesi yasaktır. Tüketenlere ve tüketilmesine göz yuman sorumlulara 4207 sayılı Kanun uyarınca idari para cezası uygulanır.