Hastanemizde cam kemik hastasına cerrahi müdahale
28 Haziran 2022

Hastanemiz de doğuştan bacaklarında kısalık ve şekil bozukluğu olan 29 yaşındaki cam kemik hastasına, bilgisayar destekli eksternal fiksatör yöntemiyle cerrahi müdahale yapıldı.

Sol bacağında kısalık ve sağ bacağında şekil bozukluğu olan Mehmet Ali Çakar, yapılan incelemelerin ardından hastanemizde ameliyata alındı.

Hastanemiz doktorlarından Ortopedi Uzmanı Dr. Bilal Gök ve Anestezi Uzmanı Mehmet Ali Turgut ile İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Uzmanı Dr. Muharrem Kanar tarafından yaklaşık 6 saat süren bilgisayar destekli eksternal fiksatör yöntemiyle Çakar'ın iki bacağına fiksatör takıldı.
Hastane Başhekimimiz Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kabak, AA muhabirine, İl Sağlık Müdürlüğünün desteğiyle birçok yeni ameliyat yaptıklarını söyledi.

Dr. Gök'ün talebiyle yeni bir ameliyat gerçekleştirdiklerini aktaran Kabak, bununla ilgili gerekli malzeme hazırlığı yaptıktan sonra akıllı fiksatör yöntemiyle ameliyatı gerçekleştirdiklerini belirtti.

"Hastamızın durumu iyi, mutluyuz. Bu tür ameliyatların devam edeceğini bildirmek isterim. Mardin'de hatta bölgede de çok nadir yapılan ameliyat." ifadelerini kullanan Kabak, vatandaşların çevre illere sevkini en aza indirmek, hatta durdurabilmek için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Hasta Çakar da cam kemik hastalığı nedeniyle çok zorluk çektiğini, ameliyat olduğunu ve bacaklarının iyileşmeye başladığını anlattı.

Hem boyu uzayacağı hem sıkıntılarından kurtulacağı için mutlu olduğunu belirten Çakar, "Uzun mesafe yürüyemiyordum, bacaklarım sürekli ağrıyordu. Çok şükür iyileşmeye doğru gidiyor. Sağlığımın düzelmesini istiyorum. Allah doktorlarımızı başımızdan eksik etmesin." diye konuştu.